Spotkanie Kotwica Kołobrzeg vs Zagłębie Lubin II, wynik końcowy 1-2

W meczu II ligi - East pomiędzy Kotwicą Kołobrzeg a Zagłębiem Lubin II, który odbył się 9 kwietnia 2024 roku o godzinie 18:30 na Stadionie Miejskim im. Sebastiana Karpiniuka, to goście z Lubina wyszli zwycięsko, pokonując gospodarzy 2:1. Wynik na przerwę wskazywał remis 1:1, jednak ostatecznie to drużyna Zagłębia Lubin II sięgnęła po pełną pulę punktów.

Relacja z meczu piłki nożnej pomiędzy Kotwica Kołobrzeg a Zagłębie Lubin II

Dramatyczne starcie na Stadionie Miejskim im. Sebastiana Karpiniuka w ramach 25. kolejki II Ligi - East, które odbyło się w sobotni wieczór, zakończyło się zwycięstwem gości z Zagłębia Lubin II. Mimo wyrównanej walki, to drużyna z Lubina zdołała wywieźć trzy cenne punkty, pokonując gospodarzy z Kotwicy Kołobrzeg 2-1.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, a już w 7. minucie S. Karasiński z Zagłębia Lubin II wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik na 0-1. Gospodarze nie zamierzali jednak pozostawać dłużni i odpowiedzieli szybko - w 38. minucie Jonathan wyrównał na 1-1, co sprawiło, że emocje sięgnęły zenitu na trybunach.

W drugiej połowie obie drużyny kontynuowały zaciętą walkę o przewagę. W 61. minucie jednak sytuacja dla Kotwicy Kołobrzeg zaczęła się komplikować - T. Welna otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko za czerwoną kartkę, pozostawiając swój zespół w dziesiątkę.

Goście z Zagłębia Lubin II wykorzystali moment słabości gospodarzy i w 74. minucie P. Kruszelnicki strzałem precyzyjnym ustalił wynik na 1-2. Mimo desperackich prób Kotwicy, wynik nie uległ zmianie do końca meczu, a goście mogli cieszyć się z trzech punktów zdobytych na wyjeździe.

Spotkanie nie obyło się bez nerwowych sytuacji, czego dowodem są liczne kartki pokazywane przez arbitra. Zarówno gospodarze, jak i goście otrzymali kilka żółtych kartek, a czerwoną kartkę w 61. minucie zobaczył zawodnik Kotwicy Kołobrzeg, T. Welna.

Po tym meczu Kotwica Kołobrzeg zmierzy się kolejno z ŁKS Łódź II, Stal Stalowa Wola oraz Stomilem Olsztyn, natomiast Zagłębie Lubin II czekają starcia z Chojniczanką Chojnice, Jastrzębiem oraz Pogonią Siedlce. Emocje z pewnością nie opuszczą fanów obu drużyn również w nadchodzących spotkaniach.